Przejdź do treści
  • 2 min read
Strona główna » Aktualności » Interpelacja w sprawie finansowania projektu „Teraz Polska”

Interpelacja w sprawie finansowania projektu „Teraz Polska”

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska, istnieje od 1991 r. i ma na celu promocję polskiego biznesu. Inicjatywy wspierania najlepszych produktów i usług, należy ocenić jak najbardziej pozytywnie, pod warunkiem że polski podatnik nie ponosi kosztów, związanych z takimi inicjatywami. W związku z tym, wspólnie z Posłami  Józefem Brynkusem, Tomaszem Jaskółą, Jackiem Wilkiem, Magdaleną Błeńską, Jerzym Kozłowskim, Andrzejem Maciejewskim, Markiem Jakubiakiem, Adamem Andruszkiewiczem, Sylwestrem Chruszczem, Bartoszem Józwiakiem, Pawłem Grabowskim, Elżbietą Borowską, Agnieszką Ścigaj i Błażejem Pardą, złożyliśmy interpelację, w której pytamy czy Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska, jest finansowana ze środków publicznych, a jeśli tak to w jakiej wysokości. Pełna treść interpelacji dostępna jest poniżej.

sky-blue-flag-poland-large

Odpowiedź ministerstwa będzie dostępna na stronie http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=4902

Szanowny Panie Ministrze,

fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska, istnieje od 1991 r. i ma na celu promocję polskiego biznesu: usług, produktów, innowacji, firm oraz gmin. Sztandarowym projektem Fundacji jest projekt „TERAZ POLSKA”, polegający na przyznawaniu nagród w trzech kategoriach:

  1. na najlepsze produkty i usługi,
  2. dla gmin,
  3. dla przedsięwzięć innowacyjnych.

Inicjatywy wspierania najlepszych produktów i usług, należy ocenić jak najbardziej pozytywnie, gorzej gdy są to inicjatywy, których koszty ponosi polski podatnik.

W związku z tym na podstawie Konstytucji RP z 1997 roku, art. 115 i ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora z 1996 roku, art. 14 ust. 1 pkt 7 i wprost wynikających z Regulaminu Sejmu RP art. 192, prosimy o odpowiedź na następujące pytanie:

  1. Czy Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska, jest finansowana ze środków publicznych, a jeśli tak to w jakiej wysokości?

Z uszanowaniem