Przejdź do treści
  • 2 min read
Strona główna » Aktualności » Urzędnicy GOPS w Tucznej chcą odebrać dzieci państwu Pawlak. Poseł Jakub Kulesza interweniuje!

Urzędnicy GOPS w Tucznej chcą odebrać dzieci państwu Pawlak. Poseł Jakub Kulesza interweniuje!

Państwo Julia i Paweł Pawlak z gminy Tuczna zgłosili się do mojego biura poselskiego z obawy, że stracą swoje ukochane dzieci. Z jakiego powodu?…. Bo tata chciał poprawić ich warunki bytowe i samodzielnie rozbudował dom. Pan Paweł rozbudował dom dla swoich dzieci, ale bez odpowiednich pozwoleń. Na tej podstawie, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tucznej skierowali do sądu wniosek o wgląd w sytuację dzieci. Rodzice twierdzą, że od dłuższego czasu byli straszeni przez urzędników pozbawieniem władzy rodzicielskiej i umieszczeniem dzieci w domu dziecka.

O sprawie Państwa Pawlak informowały już media:  http://www.lublin.tvp.pl/35907644/6-lutego-2018 , https://vod.tvp.pl/video/obserwator,07022018,35653083

Podczas analizowania całej sprawy pojawia się mnóstwo pytań, szczególnie o powód postępowania urzędników i powód skierowania wniosku do Sądu. Należy przyznać, że w świetle prawa budowlanego budowa domu bez pozwoleń jest złamaniem przepisów prawa. Ale czy jest powodem do tego żeby próbować pozbawić rodziców władzy rodzicielskiej?

Jako Poseł na Sejm nie mogę stawiać zarzutów ani oskarżać żadnej ze stron. Mogę natomiast skontrolować urzędników i żądać wyjaśnień oraz dopilnować aby każde postępowanie odbyło się nie tylko zgodnie z prawem ale PRZEDE WSZYSTKIM z bezwzględnym poszanowaniem praw dzieci.

Jeżeli jest możliwość to należy zrobić wszystko aby rodzina była RAZEM! Czy Pani kierownik GOPSu  o tym pamięta? W ramach podjętej interwencji poselskiej skierowałem pismo do pani Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tucznej: Pismo do kierownika GOPS w Tucznej

Odpowiedź pani Kierownik: Odpowiedź kierownika GOPS Tuczna

Skierowałem również pismo do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z prośbą o informowanie mnie o przebiegu postępowania w sprawie budowy domu: Pismo do kierownika GOPS w Tucznej

Dodatkowo oddelegowałem mojego pracownika do Sądu aby mieć wyraźny obraz sytuacji. Pani Dyrektor mojego biura będzie obecna na każdej rozprawie sądowej, w celu oceny postępowania urzędników.

Aktualizacja 14.09.2018 r. – w dniu 10 września 2018 r. odbyła się ostatnia rozprawa przeciwko rodzinie Pawlak. Z przyjemnością chcę potwierdzić, że zgodnie z wyrokiem sądu, dzieci zostają z rodzicami. Bardzo dziękuję, że mogłem zająć się tą sprawą i do końca wspierać rodzinę.