Przejdź do treści
  • 2 min read
Strona główna » Aktualności » Konferencja Klubów Młodych Kukiz ’15 ws. referendum

Konferencja Klubów Młodych Kukiz ’15 ws. referendum

W dniu dzisiejszym (25.07.2018) w Sejmie RP odbyła się konferencja prasowa Klubów Młodych Kukiz’15, na której przedstawiono inicjatywę młodych – utworzenia serwisu edukacyjnego „Jaka Konstytucja?.pl”.

Serwis powstał w odpowiedzi na inicjatywę Pana Prezydenta Andrzeja Dudy ws. przeprowadzenia referendum konstytucyjnego. Termin referendum zaproponowany przez Prezydenta RP to 10-11 listopada 2018 roku.

– „Dzisiaj w Senacie rozstrzygną się losy być może najważniejszego wydarzenia w 2018 roku – referendum konstytucyjnego zaproponowanego przez Prezydenta Andrzeja Dudę, referendum, które jest jedynym narzędziem obywateli pomiędzy  wyborami” – poinformował poseł Jakub Kulesza.

„JakaKonstytucja?” jest serwisem edukacyjno-informacyjnym, na którym zostały umieszczone pytania, zaproponowane przez Pana Prezydenta. Już teraz obywatele mają możliwość odpowiedzi na pytania i dokładnego zapoznania się z ich treścią. Wśród pytań znalazły się trzy bardzo istotne, o które od dawna apelowało ugrupowanie Kukiz’15. Pytania te dotyczą: powoływania referendum i jego obligatoryjnego wyniku, wprowadzenia systemu prezydenckiego oraz jednomandatowych okręgów wyborczych.

– „Inicjatywa jakakonstytucja.pl wspiera nie tylko demokrację ale również dba o świadomość społeczną Polaków” – powiedziała Żaneta Jarząb z Klubu Młodych Kukiz `15 Warszawa.

Kluby Młodych Kukiz `15 prezentują zdecydowane stanowisko. Chcą wspólnie zadbać o interes Polaków ponad wszelkimi podziałami oraz walczyć o wspólną, tak ważną dla wszystkich demokrację.

– „Z demokracją mamy do czynienia tylko co 4 lata przy urnach wyborczych, dlatego zachęcamy Państwa do udziału w referendum” – podkreślił Mateusz Domalążek z Klubu Młodych Kukiz ’15  Łódź.

Z kolei Michał Gwardyński z Klubu Młodych Kukiz ’15 Wrocław zaznaczył, że instytucja referendum jest potrzebna do tego abyśmy mogli patrzeć władzy na ręce.

Poseł Elżbieta Zielińska zwróciła uwagę na bardzo istotną kwestię – „ Młode pokolenie chce zmian, już nie chce dłużej czekać, chce aby Polska się rozwijała. Mamy nadzieję, że Senatorowie wykażą się odwagą i będziemy mieć w tym roku referendum konstytucyjne”.

Kluby Młodych Kukiz ’15 zachęcają wszystkich Polaków do wzięcia udziału w tworzeniu najważniejszego dokumentu w Polsce jakim jest Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej!