Przejdź do treści
  • 3 min read
Strona główna » Aktualności » Lublin: Kukiz `15, Wolność, środowiska patriotyczne i działacze miejscy zawiązali koalicję wyborczą!

Lublin: Kukiz `15, Wolność, środowiska patriotyczne i działacze miejscy zawiązali koalicję wyborczą!

Dzisiaj, tj. 27.08.2018 r., zostało zgłoszone utworzenie komitetu wyborczego pod pełną nazwą Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie.

– „Koalicja jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Lublina, którzy nie chcą dłużej być świadkami wojny pomiędzy dwoma politycznymi plemionami – PO i PiS. Nasza koalicja łączy wszystkich tych, którzy chcą wyjść poza ten ogólnopolski spór – od aktywistów miejskich i radnych dzielnicowych, po przedstawicieli patriotycznych organizacji” – powiedział poseł Kukiz `15 Jakub Kulesza.

– „Jesteśmy przekonani, że koalicja jaką dzisiaj prezentujemy była od dawna oczekiwana przez elektoraty naszych środowisk: Kukiz, Wolność, środowiska patriotyczne i ruchy miejskie. Głęboko wierzę, że owocna współpraca w kampanii przyczyni się do możliwości realizacji naszego wspólnego programu w lubelskich samorządach” – mówił Bartłomiej Pejo – prezes regionu lubelskiego partii Wolność.

Środowiska koalicyjne mają wspólne postulaty z którymi wychodzą do mieszkańców, aby po wyborach wspólnie je realizować.

– „Głównym hasłem Kukiz ’15 jest UCZCIWOŚĆ I TRANSPARENTNOŚĆ. Mieszkańcy powinni wiedzieć na co są wydawane ich pieniądze i ile zarabiają urzędnicy. Każdy powinien mieć dostęp do tych informacji.” – powiedział Piotr Jarzyna – pełnomocnik Kukiz `15 w Lublinie.

Tomasz Deptuła, wiceprezes Lubelskiego Okręgu partii Wolność podkreślił, że kolejnym postulatem przewodnim jest GOSPODARNOŚĆ.

„Odpowiedzialne zarządzanie finansami miasta jest podstawą dobrobytu mieszkańców” – przekonywał Deptuła.

Działacze miejscy, niezależni przedstawiciele rad dzielnic Lublina przedstawili hasło PIENIĄDZE BLIŻEJ MIESZKAŃCÓW.

– „To mieszkańcy powinni decydować na co zostaną przeznaczone ich pieniądze, a nie urzędnicy w Ratuszu” – skomentowała Magdalena Szczygieł-Mitrus – członek Zarządu Rady Dzielnicy Rury.

Lubelscy Patrioci, czyli przedstawiciele patriotycznych i narodowych środowisk wychodzą do wyborców z hasłem „LUBLIN – STOLICĄ POLSKIEJ KULTURY”.

– „Jesteśmy dumni z polskiej kultury i historii, a Lublin powinien być wzorem w jej pielęgnowaniu” – zaznaczyła Magdalena Chojnacka.

Te hasła to wstęp do postulatów jakie kandydaci koalicyjni chcą przekazać mieszkańcom Lublina. Szczegółowe propozycje i wspólny kandydat na urząd Prezydenta Miasta Lublin zostaną przedstawione wkrótce.

Relacje medialne:

https://kurierlubelski.pl/wybory-2018-wspolny-front-koalicji-wokol-kukiz15-bedzie-kolejny-kandydat-na-prezydenta-lublina/ar/13444729

https://radio.lublin.pl/news/w-lublinie-powstal-jeden-komitet-wyborczy-kilku-ugrupowan

https://wmeritum.pl/lublin-kukiz-15-wolnosc-srodowiska-patriotyczne-i-dzialacze-miejscy-utworzyli-komitet-wyborczy-fotowideo/244378