Przejdź do treści
  • 3 min read
Strona główna » Aktualności » Poseł Jakub Kulesza wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych z Komitetu Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie.

Poseł Jakub Kulesza wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych z Komitetu Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie.

Kandydaturę Jakuba Kuleszy zaprezentował wicemarszałek sejmu Stanislaw Tyszka. – „Jakub jest przykładem na to, że młodość może iść w parze z doświadczeniem. Mając 28 lat ma już za sobą 12 lat doświadczenia w działalności społecznej. Wielokrotnie pokazał, że dobro mieszkańców Lublina stoi u niego na pierwszym miejscu. Tam gdzie inni posłowie odprawiali mieszkańców z kwitkiem, Jakub stawał w imieniu mieszkańców, czego przykładem jest uratowanie poprzedniego gimnazjum a obecnego Liceum Ogólnokształcącego im. mjr Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora przed likwidacją”- mówił. Przypomniał również, że Jakub Kulesza w parlamencie zawsze zaciekle walczył ze wszystkimi próbami podnoszenia podatków w Polsce.

Jakub Kulesza przedstawił 4 główne filary dotyczące swojego programu „Uczciwość i Transparentność”.

W swoim wystąpieniu Jakub Kulesza skupił się na części programu dotyczącego uczciwości i transparentności. Szczegółowe postulaty dotyczące pozostałych filarów mają być przedstawiane na kolejnych konferencjach prasowych.

– „Uczciwość i przejrzystość w lubelskim Ratuszu są niezbędne, by młodzi ludzie chcieli tu studiować, a później pracować. Dzięki jawności zlikwidujemy układy i kolesiostwo w lubelskim Ratuszu” – powiedział Kulesza. Poseł zapowiedział m.in otwarte konkursy na wszystkie stanowiska kierownicze – także w miejskich instytucjach i spółkach, nagrywanie oraz upublicznianie przesłuchań kandydatów, jasny regulamin organizacyjny uniemożliwiający tworzenia politycznych stołków i synekur, rzetelny i pełny rejestr umów zawieranych przez urzędników oraz rejestr przynależności partyjnej urzędników i powiązań z radnymi miejskimi. Część z postulatów została stworzona we współpracy z Fundacją Wolności.

– „Do mojego biura poselskiego bardzo często zgłaszają się osoby skarżące się na „korumpowanie polityczne” radnych za pomocą stanowisk dla rodziny lub dzięki takim tworom jak dodatkowo płatne komisje alkoholowe.”

Jakub Kulesza zadeklarował, że radni jego komitetu nie będą pobierać żadnych dodatkowych dochodów poza dietą. Jako przykład patologicznej sytuacji Jakub Kulesza nawiązał do sprawy córki radnej PO Marty Wcisło, która bez żadnego konkursu została wiceprezesem miejskiej spółki MKK.

Przedstawiciel Komitetu Wyborczego Komitetu Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie – Piotr Jarzyna podsumował – Jakub Kulesza jest jedyną sensowną alternatywą dla mieszkańców Lublina, którzy mają dość wojny PO-PIS i chcą dalszego rozwoju miasta.