Przejdź do treści
  • 2 min read
Strona główna » Aktualności » Opieszałość Radnych w sprawie zmiany nazwy Skweru Tarasa Szewczenki

Opieszałość Radnych w sprawie zmiany nazwy Skweru Tarasa Szewczenki

W odpowiedzi na lekceważącą odpowiedź Przewodniczącego Rady Miasta Lublin w sprawie zmiany nazwy Skweru Tarasa Szewczenki, poseł Jakub Kulesza zorganizował wspólną konferencję prasową, podczas której goścmi specjalnymi byli żyjący świadkowie rzezi wołyńskiej oraz p. Zdzisław Koguciuk Przewodniczący Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej Rady Miasta Lublin w sprawie zmiany nazwy Skweru Tarasa Szewczenki na Skwer Sprawiedliwych Ukraińców.

Projekt obywatelskiej uchwały w sprawie zmiany nazwy Skweru Tarasa Szewczenki na Skwer Sprawiedliwych Ukraińców jest zamrożony od ponad 2 lat w Komisji Samorządności i Porządku Publicznego oraz Komisji Kultury i Ochrony Zabytków.

– ” Uważam, że zmiana nazwy Skweru „Sprawiedliwych Ukraińców” jest dość ważna w perspektywie budowania relacji polsko – ukraińskich. Musimy pamiętać, że byli również Ukraińcy, którzy ratowali naszych rodaków przed śmiercią, ryzykując własnym życiem” – podkreślił Jakub Kulesza kandydat na Prezydenta Miasta Lublin.

Zarówno żyjący świadkowie tych tragicznych zbrodni jak i p. Przewodniczący Zdzisław Koguciuk nie kryli oburzenia. Poseł Jakub Kulesza odważnie stwierdził, że takie postępowanie Radnych, którzy nie mają odwagi zagłosować – jest zwykłą podłością w stosunku do mieszkańców Lublina.

Dla posła Jakuba Kuleszy ta sprawa nie jest jeszcze zamknięta.

Informacje prasowe:

https://lublin.tvp.pl/39102285/jakub-kulesza-krytykuje-miejskich-radnych-za-opieszalosc

https://www.radio.lublin.pl/news/spor-o-zmiane-nazwy-skweru-tarasa-szewczenki-jakub-kulesza-zabiera-glos

http://radiofreee.pl/skwer-tarasa-szewczenki-budzi-kontrowersje-wsrod-niektorych-mieszkancow/

Odpowiedź Przewodniczącego Rady Miasta Lublin:

thumbnail of Odpowiedź w sprawie Skweru Szewczenki (1)