Przejdź do treści
  • 2 min read
Strona główna » Aktualności » Interwencja do Komendantów Policji w Białymstoku ws. uderzenia starszej pani przez policjanta!

Interwencja do Komendantów Policji w Białymstoku ws. uderzenia starszej pani przez policjanta!

Po skandalicznych wydarzeniach w niedzielę 18.04.2021 r. w Białymstoku, kiedy doszło do niebezpiecznego upadku starszej pani, po tym jak została popchnięta przez policjanta, wszcząłem interwencję poselską.

Zdarzenie miało miejsce po zakończeniu marszu „Zakończyć Szaleństwo”. Do mojego biura wysłano nagranie, na którym widać przebieg skandalicznej interwencji Policji w Białymstoku. Funkcjonariusze Policji przetrzymywali i szarpali mężczyznę, który został przez nich zatrzymany, jak twierdzą mieszkańcy, bez powodu. Jedna z uczestniczek wydarzenia, starsza pani, postanowiła zareagować i podeszła do policjantów. W rezultacie została bardzo mocno odepchnięta przez funkcjonariusza, co spowodowało upadek i uderzenie tyłem głowy o chodnik.

Bulwersujący jest fakt, że w tym czasie, do szarpiących mężczyznę policjantów, podbiegł inny funkcjonariusz, który ominął leżącą kobietę, nie udzielił jej pomocy, jedynie stał bezczynnie i patrzył na pokrzywdzoną.  To na pewno nie są standardy czynności podejmowanych przez funkcjonariuszy Policji.

Zażądałem więc wyjaśnień od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku oraz Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku w sprawie czynności podjętych przez Policję.  Czy wobec funkcjonariuszy zostaną wyciągnięte konsekwencje?

Pismo do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku: Pismo do KWP w Białymstoku ws. interwencji dn. 18.04.2021

Pismo do Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku: Pismo do KMP w Białymstoku ws. interwencji dn. 18.04.2021

Odpowiedź Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku: Odpowiedź KWP w Białymstoku WKS.071.25.2021.KP

Odpowiedź Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku: Odpowiedź KMP w Białymstoku TK.071.5.2021