Przejdź do treści
  • 1 min read
Strona główna » Aktualności » Pismo do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie ws. zakazu odwiedzin dla niezaszczepionych

Pismo do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie ws. zakazu odwiedzin dla niezaszczepionych

Szpital Uniwersytecki w Krakowie wprowadził zasady dla odwiedzających. Z takimi ograniczeniami spotkali się mężowie kobiet, które przebywają na Oddziale Klinicznym Położnictwa i Perinatologii.

Według wprowadzonych zasad, odwiedzający musi posiadać zaświadczenie o odbyciu pełnego cyklu szczepień przeciw COVID-19 bez względu na rodzaj szczepionki, o ile od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki upłynęło 14 dni lub w przypadku osób, które przebyły Covid-19 (tzw. ozdrowieńcy) zaświadczenie lekarskie, zawierające daty przechodzenia choroby lub pozytywny wynik testu PCR/testu antygenowego, wykonanego w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub ujemny test PCR wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed odwiedzinami.

W skrócie, najlepiej być zaszczepionym lub ozdrowieńcem lub robić co 48 godzin test za 150 zł. W przypadku dłuższego pobytu pacjentki, można sobie koszt oszacować.

Czy Szpital słusznie wprowadził takie ograniczenia? Biorąc pod uwagę stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta oraz Ministerstwa Zdrowia, w stosunku do takich samych ograniczeń stosowanych podczas porodów rodzinnych, takie zasady nie powinny być wprowadzane. Oczekuję zatem na stanowisko Dyrekcji.

Pismo do Dyrekcji: Szpital Uniwersytecki w Krakowie.zakaz odwiedzin dla niezaszczepionych

Odpowiedź Dyrekcji Szpitala: Odpowiedź Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.wymogi dla odwiedzających