Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Konkurs w Miliczu dla klas o najwyższym wyszczepieniu! Interwencja poselska!

Konkurs w Miliczu dla klas o najwyższym wyszczepieniu! Interwencja poselska!

Burmistrz Gminy Milicz ogłosił konkurs dla klas poszczególnych szkół i przedszkoli. Dla klasy z najwyższym wskaźnikiem zaszczepienia, Pan Burmistrz przewidział nagrodę – wycieczkę o charakterze edukacyjno – sportowym!

Dzieci w klasach, które uzyskają niewystraczający wskaźnik zaszczepienia, nie muszą się martwić. Przewidziana została druga nagroda od Dyrektora szkoły.

Aby określić wskaźnik wyszczepienia poszczególnych klas, należy wiedzieć ile dzieci zostało zaszczepionych. Cały szkopuł w tym, że ani burmistrz, ani dyrektorzy szkół, nie mają prawa pozyskiwać danych o zaszczepieniu od dzieci, a dokładnie od rodziców tych dzieci. O próbie wyłudzenia od dzieci informacji o szczepieniu, nawet nie chcę myśleć.

Interesuje mnie, czym kierował się Pan Burmistrz, stwarzając niniejszy konkurs. I co istotne, na jakiej podstawie prawnej dyrektorzy szkół, zapewne za pośrednictwem nauczycieli, mają zamiar pozyskiwać te dane? Przykro patrzeć, że nauczyciele, zamiast skupić się na edukacji, muszą wyłapywać zaszczepione dzieci.

Ogłoszenie o konkursie:

Pismo do Burmistrza Gminy Milicz: Burmistrz Gminy Milicz. konkurs na szczepienia

Otrzymałem skandaliczną i niepoważną odpowiedź Burmistrza: Odpowiedź Burmistrza Milicza ws. konkursu na najwyższe wyszczepienie.

Naturalnie widzę konieczność kontynuowania interwencji poselskiej w celu wyjaśnienia, czy pan Burmistrz nie dopuścił się rażącego złamania przepisów prawa dot. bezprawnego pozyskiwania danych wrażliwych dzieci oraz angażowania osób podległych, do pozyskiwania tych danych, narażając te osoby na konsekwencje karne.