Sprawa Rodziny Pawlak z gminy Tuczna trafiła do biura poselskiego.

Marzec 14, 2018 malgorzatatylus

Sprawa Rodziny Pawlak z gminy Tuczna trafiła do biura poselskiego.

Państwo Julia i Paweł Pawlak  z gminy Tuczna zgłosili się do mojego biura z obawy, że stracą swoje ukochane dzieci. Z jakiego powodu?…. Bo rozbudowali dom dla swoich dzieci bez odpowiednich pozwoleń. W mojej ocenie to nie są powody do umieszczenia dzieci w domu dziecka.

O sprawie Państwa Pawlak informowały już media:  http://www.lublin.tvp.pl/35907644/6-lutego-2018 , https://vod.tvp.pl/video/obserwator,07022018,35653083

Podczas analizowania całej sprawy pojawia się mnóstwo pytań, szczególnie o powód postępowania urzędników i powód skierowania wniosku do Sądu o wgląd w sytuację rodziny. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że w świetle prawa budowlanego budowa domu bez pozwoleń jest jego złamaniem. Ale czy jest powodem do tego żeby próbować pozbawić rodziców władzy rodzicielskiej? Jako Poseł na Sejm nie mogę stawiać zarzutów ani oskarżać żadnej ze stron. Mogę natomiast sprawdzić i prosić o wyjaśnienia oraz dopilnować aby każde postępowanie odbyło się nie tylko zgodnie z prawem ale PRZEDE WSZYSTKIM z bezwględnym poszanowaniem praw dzieci.

Jeżeli jest możliwość to należy zrobić wszystko aby rodzina była RAZEM!

Oddelegowałem mojego pracownika do Sądu aby mieć wyraźny obraz sytuacji. Skierowałem również pismo do pani Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tucznej aby miała możliwość odnieść się do całej sprawy. Skierowałem pismo do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z prośbą o informowanie mnie o przebiegu postępowania w sprawie budowy domu.

W sprawę zaangażowani są również posłowie: pani Poseł Barbara Chrobak oraz Pan Poseł Jarosław Sachajko. Trzymamy rękę na pulsie! may nadzieję że media nam w tym pomogą!

thumbnail of GOPS w Tucznejthumbnail of Inspektor Nadzoru Budowlanego