Przejdź do treści
  • 2 min read
Strona główna » Aktualności » Apel Pielęgniarek i Położnych

Apel Pielęgniarek i Położnych

Panie Pielęgniarki i Położne POZ, skierowały do mnie apel w sprawie planowanym utworzeniu tzw. zespołów lekarsko- pielęgniarskich. Jako że bardzo doceniam ciężką pracę Pielęgniarek i Położnych a w swojej dotychczasowej pracy kierowałem się ochroną wolności obywateli, oczywistym jest dla mnie, opowiadanie się po stronie osób, które w sposób uzasadniony czuja się krzywdzone.

Poniżej publikuje list, który kieruję do Pielęgniarek i Położnych POZ.

thumbnail of pielegniarki-i-polozne-poz

 

 

Szanowne Panie,

 

na wstępie pragnę podkreślić, że bardzo doceniam ciężką pracę Pielęgniarek i Położnych, która stanowi jeden z kluczowych elementów systemu świadczeń medycznych.

W swojej dotychczasowej pracy poselskiej, kierowałem się ochroną wolności obywateli. Proponowana ustawa, bez wątpienia tę wolność narusza. Z jednej strony, ogranicza się pielęgniarkom i położnym, faktyczną możliwość wykonywania zawodu, z drugiej strony, pacjentom możliwość wyboru. Jest to szczególnie niezrozumiałe, gdyż pielęgniarki wykonują tzw. wolny zawód, którego jedną z cech jest zaufanie na linii pacjent – pielęgniarka. Proponowana zmiana, polegająca na  zamianie roli pielęgniarek w rolę  urzędników, jak zwykle w tego typu sprawach, odbije się negatywnie na zdrowiu pacjentów.

Dlatego też oczywistym jest, że będę głosował przeciwko tej ustawie oraz wspólnie z innymi Posłami Klubu Kukiz’15, którym bliskie są takie wartości jak wolność i bezpieczeństwo, będziemy starać się zablokować tę ustawę.

Jestem jednocześnie otwarty na wszelkie propozycje działań w tej sprawie. Pozostając do dyspozycji, łączę wyrazy szacunku.