Przejdź do treści
  • 2 min read
Strona główna » Aktualności » Interpelacja w sprawie igrzysk olimpijskich

Interpelacja w sprawie igrzysk olimpijskich

Polscy sportowcy zdobyli na zakończonych właśnie igrzyskach olimpijskich 11 medali, w tym tylko 2 złote i zajęli 33 miejsce w klasyfikacji medalowej, co jest prawie najgorszym wynikiem w historii . W związku z taka sytuacją, wspólnie z Posłami Jackiem Wilkiem i Tomaszem Jaskółą, złożyliśmy interpelację, w której pytamy o finanse, przeznaczone na przygotowania i start polskiej reprezentacji na igrzyskach w Rio de Janeiro. Pełna treść interpelacji znajduje się poniżej.

healthy-person-woman-sport-large

Odpowiedź ministerstwa będzie dostępna na stronie http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=5731

Szanowny Panie Ministrze,

polscy sportowcy zdobyli na zakończonych właśnie igrzyskach olimpijskich 11 medali, w tym tylko 2 złote i zajęli 33. miejsce w klasyfikacji medalowej, co jest prawie najgorszym wynikiem w historii (jedynie w 1948 roku polska reprezentacja zajęła niższą lokatę). Stało się tak mimo tego, że wysłano bardzo liczną, czwartą w historii startów w igrzyskach ekipę.

Mam w związku z tym następujące pytania:

– Ile pieniędzy publicznych wydano na przygotowania i start polskiej reprezentacji na igrzyskach w Rio de Janeiro, w tym w ramach Klubu Polska?
– Jak wyglądał podział tych pieniędzy między poszczególne związki sportowe?
– Jak wyglądał podział tych pieniędzy na przygotowania i start poszczególnych zawodników?
– Ile z tych pieniędzy przeznaczono na premie dla zawodników?
– Ile publicznych pieniędzy wydano na przygotowanie i starty polskich reprezentacji na poprzednich igrzyskach, poczynając od 1992 roku?
– Co Pan myśli o finansowaniu zawodowego sportu wyczynowego i startów uprawiających ten sport zawodników wyłącznie z pieniędzy prywatnych sponsorów?