Przejdź do treści
  • 1 min read
Strona główna » Aktualności » Interpelacja w sprawie obniżki podatków

Interpelacja w sprawie obniżki podatków

Zakładam, że na obniżkę podatków czeka każdy obywatel, który chciałby żyć lepiej, móc oszczędzać czy łatwiej prowadzić swoją firmę. Często otrzymuję wiadomości od moich wyborców miejących nadzieję, że Ministerstwo pójdzie za przykładem innych państw, np. Rumunii w której rząd obniżył VAT z 24 % do 20%.

W poniższej interpealcji zapytałem Ministerstwo wprost – czy i kiedy planuje obniżkę podatków.

Odpowiedź Ministerstwa na poniższą interpelację będzie dostępna na stronie http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=14967

Szanowny Panie Ministrze,

mam nadzieję, że obserwuje Pan działania rządu Rumunii gdzie obniżka podatków doprowadziła do wzrostu wpływów do budżetu. Dla przypomnienia – rząd Rumunii obniżył VAT z 24 % do 20%, stawkę podatku dochodowego w przypadku samozatrudnionych przedsiębiorców do 3 %, przy jednym pracowniku 2%, przy większej ilości pracowników 1%. Efektem obniżki podatku był wzrost wpływu z podatku dochodowego aż o 32% w stosunku do poprzedniego roku, natomiast wpływy z podatku VAT utrzymały się na podobnym poziomie.

Jestem przekonany, że obniżka podatków w Polsce również przyczyniłaby się do wzrostu dochodów budżetowych i PKB a Polakom dałaby wytchnienie od fiskalnego wyzysku.

W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytanie:

Czy Ministerstwo Finansów i Rozwoju planuje obniżkę podatków w Polsce?

Z wyrazami szacunku