Przejdź do treści
  • 1 min read
Strona główna » Aktualności » Kukiz ’15 przeciwko likwidacji JOW w samorządach

Kukiz ’15 przeciwko likwidacji JOW w samorządach

Prawo i Sprawiedliwość zamierza zlikwidować Jednomandatowe Okręgi Wyborcze w samorządach – jeszcze przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Stanowczo się temu sprzeciwiamy!

Paweł Kukiz opisując ten projekt stwierdził że „jesteśmy świadkiem totalnego partyjnego marszu przez Polskę”. Nie mamy zamiaru brać w tym udziału!

Jak  podkreślił w jednym z wywiadów poseł Stanisław Tyszka „My chcemy samorządów bezpartyjnych. Chcemy odebrać partiom władze również w tym wymiarze samorządowym. Dlatego, że wiemy, że zdecydowana większość tych bezpartyjnych samorządowców dużo lepiej radzi sobie z problemami mieszkańców, obywateli, niż partie polityczne”.

To co możemy zrobić to podnosić głośno swoje racje i walczyć oporem o dobro Obywateli! Będziemy liczną grupą w Sejmie 15 listopada 2017 r. podczas wysłuchania publicznego, aby pokazać swój stanowczy sprzeciw.

„Dziś Prawo i Sprawiedliwość poinformowało o zmianie ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych i m.in. likwidacji JOW na każdym szczeblu.
Jeśli Pani rzecznik Mazurek mówi, że pozbawienie Obywateli prawa wystawiania kandydatów jest „zwiększeniem roli Obywateli w procesie wyborów samorządowych” to albo ma tych Obywateli za nic nierozumiejących idiotów albo…sama niewiele rozumie”– Paweł Kukiz