Przejdź do treści
  • 1 min read
Strona główna » Aktualności » Interwencja w Szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie ws. skargi na łamanie praw rodzącej

Interwencja w Szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie ws. skargi na łamanie praw rodzącej

Specjalistyczny Szpital im. Stefana Żeromskiego w Krakowie znalazł się na liście tych placówek, które muszą tłumaczyć się z poważnych zarzutów, stawianych ze strony pokrzywdzonych, rodzących kobiet.

Poród powinien być najpiękniejszą chwilą w życiu każdej kobiety i każdego mężczyzny. To przecież wyjątkowa, niepowtarzalna chwila. A co jeżeli szpital nie wypełnia należycie standardów opieki okołoporodowej? Wtedy poród może już na zawsze kojarzyć się z cierpieniem a nawet upokorzeniem. Z czymś co jest straszne i bardzo bolesne. Tak zdecydowanie nie powinno być. Czy do takich sytuacji doszło w Szpitalu w Krakowie? Nie będąc naocznym świadkiem, ciężko jest kogokolwiek oskarżyć. Ale nie można też lekceważyć takich zgłoszeń.

Dowiedziałam się, że koronawirus jest bezwzględnym wskazaniem do cesarskiego cięcia, ponieważ „nikt z personelu medycznego nie będzie się narażał na odbieranie porodu siłami natury”

„Proszę się liczyć z tym, że położne nie będą do pani przychodzić zbyt często, jeśli będzie mieć pani dziecko przy sobie, musi sobie pani radzić sama”. – To fragmenty listu jaki dostałem od rodzącej. Przez wzgląd na ich treść, szczególnie chcę dać szansę Dyrektorowi placówki na wyjaśnienie tej sprawy.

Pismo do Szpitala: Pismo do Szpitala im. Żeromskiego w Krakowie. Standardy opieki okołoporodowej.

Odpowiedź Szpitala: Odpowiedź Szpitala Specjalistycznego im. Żeromskiego w Krakowie