Przejdź do treści
  • 1 min read
Strona główna » Aktualności » Pismo do Szpitala Wojewódzkiego w Lublinie ws. wstrzymania porodów rodzinnych

Pismo do Szpitala Wojewódzkiego w Lublinie ws. wstrzymania porodów rodzinnych

Szpital Wojewódzki na Al. Kraśnickich w Lublinie jest kolejną placówką, która wstrzymała porody rodzinne.

W przypadku tego szpitala. porody rodzinne zostały wstrzymane ze względu na gruntowny remont oddziału ginekologiczno – położniczego. W artykule z września 2020 r. możemy przeczytać, że „w obrębie traktu porodowego dokonano modernizacji sali operacyjnej cięć cesarskich i wyodrębniono trzy nowocześnie wyposażone sale porodowe, każda z węzłem sanitarnym z prysznicem, w tym dwie z wanną porodową. Zapewnia to możliwość odbycia porodu również w wodzie w komfortowych warunkach i kameralnej atmosferze w obecności bliskiej osoby pod stałym nadzorem jednej położnej spośród trzech położnych pracujących całodobowo na trakcie porodowym”.

https://kurierlubelski.pl/porodowka-przy-krasnickiej-w-lublinie-w-nowej-odslonie-wiekszy-komfort-dla-pacjentek-zobacz-oddzial-od-srodka/ar/c6-15182110

Nic dziwnego, że Panie z niecierpliwością oczekują aż porody rodzinne zostaną przywrócone. Dyrekcja szpitala zapowiedziała, że porody rodzinne zostaną przywrócone po dokonaniu odbiorów technicznych oraz otrzymaniu pozytywnej opinii Krajowego konsultanta ds. epidemiologii oraz Krajowego Konsultanta w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Z jakich zatem przyczyn porody rodzinne są wstrzymane do dziś? Postaram się to wyjaśnić.

Pismo do Dyrekcji Szpitala: Pismo ws. porodów rodzinnych.WSS im. Wyszyńskiego.Al.Kraśnickie w Lublinie

Odpowiedź Dyrekcji Szpitala: Odpowiedź Dyrekcji SPZOZ im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie