Przejdź do treści
  • 2 min read
Strona główna » Aktualności » Interwencja poselska ws. likwidacji Oddziału Celnego w Puławach

Interwencja poselska ws. likwidacji Oddziału Celnego w Puławach

Planuje się likwidację Oddziału celnego w Puławach, co wywołało spore oburzenie wśród przedsiębiorców i mieszkańców Powiatu Puławskiego.

Naczelnik Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Białej Podlaskiej wydał stosowny komunikat w tej sprawie, na początku bieżącego roku. Decyzja o likwidacji OC w Puławach spotkała się z protestami ze strony przedsiębiorców, mieszkańców Puław oraz samych urzędników.

Temat likwidacji Oddziału Celnego w Puławach pojawiał się już w tamtym roku. Wtedy zwracałem się do Ministerstwa Finansów, które zapewniało mnie, że likwidacja Oddziału nie jest planowana. Co zatem spowodowało, że podjęto decyzję o jego likwidacji? Postanowiłem więc zapytać o to samego Pana Naczelnika.

Pismo do Naczelnika: Pismo do Naczelnika ws. likiwdacji Oddziału Celnego w Puławach

Odpowiedź KAS: Odpowiedź Naczelnika ws. likiwdacji OC Puławy

W maju b.r. w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządów w sprawie planów likwidacji OC w Puławach. Podczas spotkania zapewniano, że likwidacja Oddziału jest tak naprawdę jego przekształceniem w inną formę. Nie uspokoiło to jednak przedsiębiorców i samorządowców, którzy nadal pozostają w przeświadczeniu, że są to jedynie zabiegi, zmierzające do całkowitej likwidacji Oddziału Celnego w Puławach.

W związku z tym, że sprawa jest nadal w toku, a decyzje jeszcze nie zapadły, skierowałem do Naczelnika kolejne pismo. Poruszyłem w nim kwestię braku zgody na funkcjonowanie urzędu w wydłużonych godzinach do 19.30 oraz braku zgody na realizację pełnych odpraw.

Pismo nr 2 do Naczelnika: Pismo ws. zamiaru likwidacji OC Puławy.2

Odpowiedź Izby Administracji Skarbowej w Lublinie: Odpowiedź IAS w Lublinie z zał.