Przejdź do treści
  • 2 min read
Strona główna » Aktualności » Interwencja ws. zabudowy terenu Górek Czechowskich w Lublinie

Interwencja ws. zabudowy terenu Górek Czechowskich w Lublinie

Spór o zabudowę terenu Górek Czechowskich, tzw. „płuca miasta” trwa już długi czas. Większość mieszkańców Lublina nie zgadza się na zabudowę górek Czechowskich, blokami.

Pierwotny plan zagospodarowania przestrzennego nie zezwalał na zabudowę tego terenu blokami. Jednak Rada Miasta Lublin przychyliła się do zmiany planu, a prace jakie zostały do tej pory wykonane na terenie Górek Czechowskich wzbudzają wiele wątpliwości, czy wszystko odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

W sprawie zabudowy Górek Czechowskich interweniowałem już w 2017 r. https://kulesza.pl/blog/2017/02/04/gorki-czechowskie-sytuacja-terenu-zwiazku-planowana-zabudowa/

Mieszkańcy ponownie zwrócili się do mnie z wnioskiem o interwencję poselską, przede wszystkich w kwestiach, które są skrzętnie ukrywane przez Urząd Miasta Lublin przez obywatelami. Czuję się zobligowany do podjęcia działań w tej sprawie, mając na względzie, że na moją skrzynkę biurową spływają wiadomości od mieszkańców Lublina, którzy są przerażeni zabudową tego terenu blokami i oczekują, że teren Górek Czechowskich pozostanie zielonym miejscem, w którym będą mogli wraz z rodzinami korzystać z uroków natury.

W całej tej sprawie są kwestie, które jako ustawodawca, mam obowiązek wyjaśnić. Bowiem po analizie informacji, jakie otrzymałem od mieszkańców, dostrzegam konieczność dokonania kontroli, czy urzędnicy postąpili zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zapytałem o nie w pismach do Agencji Mienia Wojskowego oraz Prezydenta Miasta Lublin.

Pismo do Agencji Mienia Wojskowego: AMW ws. sprzedaży Górek Czechowskich

Odpowiedź Agencji Mienia Wojskowego: Odpowiedź Anecji Mienia Wojskowego

Pismo do Prezydenta Miasta Lublin: UML ws. zagospodarowania Górek Czechowskich