MWiK w Bydgoszczy nadal przymusza swoich pracowników do szczepień

3 września, 2021 malgorzatatylus

MWiK w Bydgoszczy nadal przymusza swoich pracowników do szczepień

Sprawa przymusu szczepień pracowników MWiK w Bydgoszczy wymaga dalszych czynności kontrolnych.

Po mojej interwencji, którą opisywałem tutaj: https://kulesza.pl/blog/2021/09/03/interwencja-w-mwik-w-bydgoszczy-w-sprawie-nakazu-szczepien-przeciw-covid-19-wobec-pracownikow/ sprawą zainteresowały się również media. Pracownicy MWiKu, widząc, że mają wsparcie w tej nierównej walce, zaczęli masowo się do mnie zgłaszać. Twierdzą, że stanowisko Prezesa Spółki mija się z prawdą, a wystąpienie przedstawiciela spółki w mediach, jest sprzeczne z dowodami jakie posiadam. Pracownicy nadal czują się zmuszani do zaszczepienia.

https://www.radiopik.pl/5,94613,biznes&dtx=&szukaj=&go=morelist&s=5

https://plus.expressbydgoski.pl/mwik-w-bydgoszczy-nie-stosujemy-sankcji-wobec-pracownikow-niezaszczepionych/ar/c1-15743428

Bez wątpienia, sprawa wymaga dalszych wyjaśnień, szczególnie przez wzgląd na nowe okoliczności, jakie poznałem od momentu podjęcia pierwszej interwencji. Pracowników, którzy nie chcą się zaszczepić, Rzecznik Zarządu nazywa wyrwą w murze, a od nowych osób, które biorą udział w rekrutacji, wymaga się potwierdzenia o zaszczepieniu. Osoby, które nie chcą się zaszczepić, są obligowane do okazania zaświadczenia od lekarza o przeciwskazaniach do szczepienia. To znacznie wykracza poza zakres informacji, jakie pracodawca może pozyskiwać od swoich pracowników.

Pismo nr 2 do Prezesa MWiK w Bydgoszczy: MWiK w Bydgoszczy.nakaz szczepień.2

Odpowiedź Prezesa MWiK: Odpowiedź MWiK na pismo z dn. 31.08.2021