Przejdź do treści

STRONA ARCHIWALNA

Cześć, nazywam się

Jakub Kulesza.

Od 2015 r. jestem Posłem na Sejm RP Ziemi Lubelskiej. Jestem też wiceprezesem Wolnościowców.

Moje priorytety

Podstawą skutecznej działalności społeczno-politycznej jest wierność przekonaniom, codzienna aktywność i osobiste zaangażowanie.

Ideowość

Jestem najbardziej wolnościowym posłem

Aktywność

Prowadzę najbardziej aktywne biuro poselskie

Zaangażowanie

Angażuję się w sprawy bliskie memu sercu

Najbardziej wolnościowy poseł na Sejm RP

Swoją polityczną drogą kieruję tak, by być wiernym własnym poglądom.

Przed objęciem mandatu posła w 2015 r. złożyłem depozyt wyborczy, w którym zobowiązałem się do:

głosowania przeciwko każdej podwyżce podatków i każdemu zwiększeniu regulacji gospodarki, jeśli nie będą one związane z adekwatną deregulacją lub obniżką podatków w innej sferze.

Słowa dotrzymałem! Zobacz: Ranking najbardziej wolnościowych posłów VIII kadencji Sejmu RP oraz Ranking najbardziej wolnościowych posłów IX kadencji Sejmu RP.

Bliskie mi idee

Libertarianizm, klasyczny liberalizm, leseferyzm, konserwatywny liberalizm, paleolibertarianizm, anarchokapitalizm.

Inspirujący mnie myśliciele

Murray Rothbard, Ludwig von Mises, Hans Herman Hoppe, Frédéric Bastiat, Lew Rockwell, Ron Paul.

Najbardziej aktywne biuro poselskie

Od początku kadencji (XI 2019 r.) podjąłem ponad 460 interwencji poselskich oraz złożyłem ponad 485 interpelacji i 459 zapytań poselskich w sprawach zgłoszonych mi przez obywateli z całej Polski. Odpowiadając na zgłoszenia obywateli wysłaliśmy w sumie 460 wiadomości e-mail.

Mapa interwencji

Na poniższej mapie zostały naniesione wszystkie interwencje poselskie jakie podjąłem w instytucjach publicznych.

Małgorzata Tylus

Dyrektor Biura Poselskiego nadzoruje i osobiście angażuje się w każdą podjętą przeze mnie interwencję poselską.

Polityk, mąż, ojciec

Polityka nie jest całym moim życiem. Jest nim moja rodzina. Kochana żona Kasia i dwóch synów – Leszek i Janusz. To oni motywują mnie do działania i dodają sił w najtrudniejszych momentach.

Oczami mojej żony Kasi…

„Mojego męża poznałam w liceum w Puławach. Mimo, że mieliśmy wielu wspólnych znajomych, nasze drogi przecięły się dopiero w drugiej klasie. Kuba pomagał mi przygotować się do matury z matematyki oraz wybrać kierunek studiów. Wkrótce razem rozpoczęliśmy naukę na Politechnice Warszawskiej.

Kuba zdecydowanie nie był typem kujona, co nie przeszkodziło mu w zdobyciu stypendium naukowego ani rozpoczęciu pracy w branży IT już na drugim roku. W trakcie studiów wstąpiłam do Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, a Kuba dołączył do Stowarzyszenia KoLiber. Ja ze skrzypcami, on z ideami. W listopadzie 2013 roku Kuba oświadczył mi się na dachu warszawskiej Riviery. Do tej pory nie wiem, jak przekonał pana portiera, by otworzył mu dach, ale muszę przyznać, że ma dar przekonywania. Wkrótce rozpoczęliśmy przygotowania do ślubu, który odbył się 23 maja 2015 roku w Kazimierzu Dolnym.

Co mnie w nim urzekło? Chyba jego oczy. Jestem pewna jego szczerych intencji i uczciwości. Gdyby tak nie było, nie wyszłabym za niego za mąż. W styczniu 2018 r. urodził nam się syn Leszek, a w październiku 2019 r. jego brat Janusz. W wyborach do Sejmu RP zagłosowałam na mojego męża. Nie dlatego, że jest moim mężem, lecz dlatego, że chcę zmian w naszym kraju. Zmian na lepsze.”

Inicjatywy bliskie memu sercu

Z inicjatywy mojej żony oraz moich współpracowników – dyrektor mojego biura poselskiego Małgorzaty Tylus oraz Klaudii Domagały i Julii Polakowskiej z Fundacji Kobiety Wolności i Niepodległości powołałem Parlamentarny Zespół ds. Opieki Okołoporodowej i wsparłem Ruch społeczny Kobiety na Działalności Gospodarczej Kontra ZUS.

Parlamentarny Zespół ds. Opieki Okołoporodowej

Celem Zespołu jest kontrola i poprawa jakości standardów opieki okołoporodowej w Polsce.
Profil na Facebook, Strona sejmowa

Działalność Zespołu

Więcej wpisów o opiece okołoporodowej

Kobiety na Działalności Gospodarczej Kontra ZUS

Celem inicjatywy jest walka z bezprawnymi działaniami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Profil na Facebook, Strona WWW

Moje wsparcie inicjatywy

Więcej wpisów o walce z ZUSem